facebook
menu

Stránky Prostějovského lukostřeleckého oddílu

lukostřelba, střelba z luku, reflexní luk, kladkový luk

Novinky
Naše úspěchy
Aktuální závody v České republice
Střelba pro veřejnost
Kontakt

Sezóna 2017

10. 09. 2017

Každý rok je pro členy Lukostřelby Prostějov výzvou pro překonání úspěchů z minulé sezóny. O to víc nás těší, že se jim to daří. Stabilně vysoká výkonnost našeho spolku je odrazem dlouholeté práce a silného zaujetí samotných členů.

Úspěchy pak přináší všechny kategorie, od žáků až po seniory. Naši muži v dlouhodobé soutěži venkovní I.ligy, která se považuje za nejlepší soutěž v ČR, obsadili v letošním ročníku 2.místo, ženy v této soutěži skončily na 3.místě.

Našim členům se dařilo na MČR, kde získali v halové a terčové lukostřelbě celkem 9 zlatých, 6 stříbrných a 4 bronzové medaile.

Výrazným jednotlivcem našeho spolku je Michal Hlahůlek, který je stálým členem reprezentačního výběru ČR, účastní se významných mezinárodních závodů a v letošním hodnocení českého poháru obsadil 3.místo. Do reprezentačního družstva kadetů byl pro letošní sezónu zařazen Josef Křesala. Kromě vítězství v českém poháru, a to jak v hale, tak i v terčové lukostřelbě, startoval na Evropském poháru mládeže. V řeckém Marathonu vybojoval s Klárou Grapovou v soutěži mix týmů stříbrnou medaili.

Těší nás i úspěchy našich seniorů, kteří sbírají vavříny na všech velkých akcích a jsou nedílnou součástí úspěchu celého spolku.

Po náborových akcích se nám rozrostla členská základna v žákovské kategorii a naši nejmladší lukostřelci si už také vybudovávají místo na české lukostřelecké scéně. Za příklad si berou svoje starší oddílové kolegy a následují je jak v individuálních úspěších tak především v zisku medailí ze soutěží družstev.

Úspěchy jdou ruku v ruce s podporou, která se nám dostává od našich partnerů a sponzorů.  Rádi bychom tak poděkovali Městu Prostějov, Olomouckému kraji a firmě Norma RZ s.r.o. za jejich dlouhodobou podporu, které si velmi vážíme.


Zlato

medaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_z

Stříbro

medaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_s

Bronz

medaile_bmedaile_bmedaile_bmedaile_b