Sezóna 2012

Zlato

medaile_zmedaile_zmedaile_z

Stříbro

medaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_smedaile_s

Bronz

medaile_bmedaile_bmedaile_bmedaile_bmedaile_b

Lukostřelecká sezóna 2012 je již minulostí a stejně jako ty předchozí byla i ta letošní pro náš oddíl velmi úspěšná.uspechy-2012-01
Lukostřelba je celoročním sportem a tak jsme absolvovali jak závody v hale, včetně MČR a halové soutěže I. ligy družstev, tak celorepublikové soutěže ve venkovní lukostřelbě, konkrétně soutěže I. ligy mužů žen a dorostu, MČR dorostu, dospělých atd.
Z domácích šampionátů si mládežníci přivezli 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. O tyto výsledky se zasloužili junioři, kteří startovali v soutěži družstev i jednotlivců – Miroslav Hudec, František Hajduk, Vojtěch Dub a Zdena Studená. Stejně tak i družstvo kadetů ve složení Jan Suchomel, Dominik Chlachula, Michal Hlahůlek, Lukáš Vavrečka a Pavel Zapletal.
Dospělí pak do sbírky získaných medailí přispěli čtyřmi stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi.

V letošní sezóně také poprvé startovalo na MČR družstvo divize kladkových luků, které vybojovalo svoji první bronzovou medaili. Startovalo ve složení Petr Musil, Miroslav Hudec st. a Vladislav Michejda.
V soutěži I. ligy mužů jsme obhajovali 1. místo z minulého roku. I když se zpočátku soutěže naši muži pohybovali na 3. místě, v závěru soupeře jednoznačně porazili a tím získali vítězství v této soutěži po čtvrté za sebou! Tohoto výsledku si velmi ceníme, protože ze zdravotních důvodů nestartovala naše dlouholetá opora z Liberce Martin Bulíř. Ostatní členové družstva jsou naši odchovanci, kteří s lukostřelbou začínali jako mladší žáci.uspechy-2012-03

 V letošní soutěži I. ligy jsme také po delší pauze měli družstvo žen, které v konečném hodnocení skončilo na 2 místě. Ženy startovaly ve složení Hanka Majarová, Petra Indráková a Alena Krákorová (hostování Slavie Praha).

talentovaného lukostřelce, který v budoucnu jistě prokáže svoje kvality.Naši junioři Vojta Dub a Mirek Hudec startovali na ME dospělých v Amsterodamu a na juniorském ME v Nykobinu.
Vzhledem k tomu, že ČLS nezískal místo na OH, rozhodl se, že začne budovat tým na OH 2016. Proto vyslal na ME dospělých právě tým juniorů. Vojta Dub odvedl dobrý výkon a získané zkušenosti budou pro něho motivací do další přípravy. Mirek Hudec doplatil na přílišnou nervozitu, která zapříčinila, že nezúročil poctivou přípravu před šampionátem.
uspechy-2012-02Na ME juniorů skončil Vojta na celkovém 33. místě. Po kvalifikaci nastupoval k setovým soubojům ze 60. místa. V prvním souboji 1/48 vyřadil slovenského zástupce 6:0, v 1/24 svedl o postup vyrovnaný souboj s ukrajinským lukostřelcem, který dotáhl do stavu 5:5, následný rozstřel vyhrál soupeř. Oba měli zásah za 8 bodů ale šíp Ukrajince byl blíže středu terče. Mirkovi Hudcovi se na tomto ME nedařilo tak jak si představoval a konečné 58. místo bylo pro něho zklamáním. Přesto se jedná o 

Na Akademickém MS v Cordobě startoval Kamil Kovář. Také Kamil odvedl dobrý výkon a mezi akademiky obsadil 33. místo.

Na závěr bych chtěla poděkovat za finanční podporu společnosti Norma R.Z. s.r.o. a městu Prostějov. Díky ní se mohou naši talentovaní lukostřelci zúčastňovat těchto závodů.