Sezóna 2010

Zlato

medaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_zmedaile_z

Stříbro

medaile_smedaile_smedaile_s

Bronz

medaile_bmedaile_bmedaile_b

Z pohledu dosažených výsledků, byla letošní sezóna úspěšná. Na mistrovstvích ČR vybojovali naši členové 6 zlatých, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. Nejúspěšnějším byl kadet Mirek Hudec, který vyhrál jak halové, tak i venkovní juniorské MČR včetně soutěží družstev, kterých byl členem.

uspechy-2010-01

Již tradičně jsme zahájili lukostřeleckou sezónu halovými závody. Zúčastnili jsme se mezinárodního halového závodu na Slovensku, kde si naši lukostřelci vedli velmi dobře. Mirek Hudec vyhrál v kadetech, Vojta Dub obsadil 3.místo, junior František Hajduk skončil mezi muži také na 3.místě.
Na mistrovství ČR žáků v hale vybojoval Jan Suchomel bronzovou medaili.
Lépe pro nás dopadlo MČR dorostu, Mirek Hudec získal zlato, Vojta Dub stříbro, družstvo kadetů ve složení Hudec, Dub, Musil vybojovalo zlatou medaili a do sbírky si přidal stříbrnou medaili i František Hajduk v juniorské kategorii. Na halovém MČR dospělých získala stříbrnou medaili Petra Indráková, František Hajduk bronzovou medaili, stejně tak družstvo mužů získalo bronzovou medaili.
František Hajduk se také zúčastnil halového ME v Poreči, kde v silné konkurenci skončil na 26.místě. Přesto, že jsme v hale dosáhli dobrých výsledků, těšili jsme už na venkovní závody.

uspechy-2010-02

Tak jako v minulosti začal i letos koloběh českých mistrovství žákovskou kategorií. V letošním roce naši žáci přestoupili do obtížnější kategorie starších žáků, takže jsme očekávali jak se s tím vyrovnají. V kvalifikaci si nejlépe vedl Lukáš Vavrečka, který obsadil 3.místo, v eliminaci si toto umístění neudržel a skončil na 8.místě. Ani ostatní žáci se výrazně neprosadili, přesto odvedli dobrý výkon, který je příslibem do budoucnosti. Výrazné úspěchy jsme zaznamenali na MČR dorostu. Mirek Hudec zvítězil v kat. kadetů, překvapením bylo také získání zlaté medaile kadetkou Zdenou Studenou, která ve finále porazila součastné nejlepší kadetky, členky reprezentace ČR. Družstvo kadetů ve složení Hudec, Dub, Musil v soutěži družstev získalo zlatou medaili. František Hajduk v juniorech skončil na 5.místě.

Na MČR dospělých jsme získali jednu zlatou medaili a to zásluhou seniorky Magdy Majarové. Dobrých výsledků dosáhli také Petra Indráková mezi ženami a Kamil Kovář mužích, oba obsadili páté místo. Na tomto MČR statoval také kadet Mirek Hudec, který si zde vyzkoušel juniorskou sestavu pro příští rok. Do soutěže družstev jsme nezasáhli vzhledem k tomu, že František a Milan Hajdukovi byli v této době na OH mládeže v Singapuru. Z tohoto důvodu jsme uvolnili na hostování Kamila Kováře do družstva Liberce, které získalo zlatou medaili, nadějný Mirek Hudec startoval v družstvu Votic, které skončilo na 2.místě ze ziskem stříbrné medaile.

uspechy-2010-03

Výrazné úspěchy jsme zaznamenali v týmových soutěžích. Prvoligové družstvo mužů zaznamenalo v letoším roce výrazný úspěch, nejen že obhájili první místo z loňského roku ale v průběhu soutěže získali téměř plný počet bodů, vždy vyhráli jak kvalifikační tak eliminační kolo, pouze v poslední eliminaci skončili na 2 místě. Z možných 56 bodů získali 55 bodů, což je rekord v této soutěži, který bude těžko k překonání.V průběhu soutěže toto družstvo také vyrovnalo české rekordy.
Družstvo žáků obsadilo v I. lize 2.místo, družstvo dorostu skončilo na 3.místě.

Zúčastnili jsme se také mezinárodních závodů.
Mezi nejvýznamnější patří historicky první OH mládeže, konané v Šanghaji, na kterých startoval juniorský reprezentant František Hajduk. Ve velmi silné konkurenci obsadil 20.místo.
Mirek Hudec se zúčastnil ME kadetů v německém Vinendenu, kde skončil na 33.místě. Na mezinárodním závodě Junior Cup v italské Calabrii obsadil František Hajduk mezi juniory 17.místo, Mirek Hudec v kadetech skončil také na 17.místě.
Na ME dospělých startoval Kamil Kovář, který obsadil 88.místo.
Na mezinárodním závodě Slovakia Grand Cup vyhrál v kategorii kadetů Mirek Hudec, který se nakonec stal i absolutním vítězem tohoto závodu. Petr Musil mezi kadety skončil na 4.místě, v juniorech pak František Hajduk obsadil 6.místo. Mezi ženami skončila Petra Indráková na 5.místě, Kamil Kovář mezi muži na 4.místě.

Do reprezentačního družstva A jsou pro příští rok zařazeni junior Miroslav Hudec a kadet Vojtěch Dub. Do reprezentačního družstva B junior František Hajduk a Petra Indráková.

Poděkování patří našim sponzorům, kteří nám pomáhají zabezpečit chod oddílu po finanční stránce, a kteří mají velký podíl na našich úspěších: Norma R.Z. s.r.o., město Prostějov, Olomoucký kraj, Plastimex Prostějov.