O oddílu

Oddíl Lukostřelba Prostějov patří již řadu let do české lukostřelecké špičky. Tradice prostějovské lukostřelby se začíná psát v roce 1959.o-oddile-1 V té době založil lukostřelecký oddíl pan František Sedláček a od tohoto roku až do dnešních dnů se v našem oddíle vystřídala celá řada vynikajících sportovců. Jména jako Sedláček, Přikryl, Skácel v pozdější době pak Hámor, Majarová, Valenta a v současnosti Kraváček, Majarová ml., Rašková, Hlava, Kovář jsou toho náležitým dokladem.

 

o-oddile-2K největším úspěchům našich lukostřelců patří vybojování nominace na olympijské hry, které se podařilo Antonínu Přikrylovi na OH v Mnichově – jeho účast však byla na poslední chvíli odvolána a Martinu Hámorovi, který byl nominován a zúčastnil se olympijských her v Barceloně. Dalším výrazným úspěchem bylo 6.místo Aleše Hlavy na MS kadetů, 12.místo Dana Kraváčka v kvalifikaci na MS dospělých nebo 8.místo Hanky Majarové v družstvech na Akademickém MS.

 

Po celou dobu existence oddílu je věnována maximální péče výchově mladých lukostřelců. Pod vedením zkušených a ostřílených trenérů, v minulosti Františka Sedláčka a Zdeňka Čepýho a v současnosti Jaroslava a Magdy Majarových, vyrůstají v LO Lukostřelba Prostějov vynikající mladí lukostřelci, kteří reprezentují jak Lukostřelba Prostějov, tak i město Prostějov na domácích i mezinárodních závodech. Mnozí z nich drží dodnes československé nebo již české rekordy.o-oddile-3

Ne všechny chvíle v historii našeho oddílu byly veselé. V roce 1999 nám vyhořela klubovna, ve které bylo sportovní nářadí především žáků a dorostenců. Oddíl se za pomoci města,rodičů a členů oddílu znovu zvedl na nohy a pokračoval v další sportovní činnosti.

 

o-oddile-4V současné době má lukostřelecký oddíl Lukostřelba Prostějov 50 členů, kteří se zúčastňují jak vrcholových mezinárodních závodů, tak i domácích prvoligových soutěží a to v kategorii dospělých, dorostu a žáků.